Nærbillede af fordækket på en sejlbåd, med et hvidt sejl og blåt hav i baggrunden. (AI-genereret tekst)

Cuba Libre - en heldag på havet

Er der noget bedre end en dag på havet? Lad besætningen ombord tage dig med på en dag fyldt med svømmeture, snorkling og fantastiske naturoplevelser langs med Sals kyst.

    Fakta

  • Dag:
    Mandag, onsdag og fredag
  • Varighed:
    Heldagsudflugt (cirka 6 timer).
  • Pris:
    130 EUR pr. voksen, 130 EUR pr. barn.
  • Sprog:
    Engelsktalende guide.
  • Godt at medbringe:
    Badetøj og håndklæde.
  • Vigtig information:
    Drikkevarer, snacks, frokost og lån af snorkeludstyr indgår.

    Dagen tilbringes ombord på enten Cuba Libre eller Vahine, som begge er sejlbåde med plads til maks. 15 passagerer. Sejlbåden ligger et stykke fra land, så vi sejler hen til den med gummibåd.
  • Sådan bestiller du:
    Hvis udflugten kan bestilles hjemmefra, vises den som et tilvalg, når du bestiller din rejse. Har du allerede bestilt rejsen, kan du bestille udflugten på ”Min side”. Hvis der er ledige pladser, kan du også bestille udflugten på rejsemålet enten i Spies-appen eller hos Spies-guiderne.
  • Udflugten tilbydes af:
    On Travel Solutions
Denne udflugt er for dig, der gerne vil ud på havet med stil og komfort. Sejlbåden medbringer kun 15 passagerer ad gangen, hvilket giver en eksklusiv følelse ombord og god service fra besætningen. Der bliver et badestop i løbet af dagen, og der er mulighed for at låne snorkeludstyr.

Ombord har du adgang til All Inclusive med sodavand, juice, øl og vin samt snacks på hele udflugten.

Hvad koster det at tage børn med på udflugt? Hvor bliver vi hentet? Her har vi samlet al den information, du har brug for at vide om vores udflugter.