Om hotellet
The Royal Horseguards er et elegant hotel fra slutningen af 1800-tallet med klassisk arkitektur og moderne faciliteter. Indretningen er stilfuld med mørkt træ og malerier, som skaber en indbydende atmosfære.
Hotellet har en restaurant, hvor der serveres retter med fokus på sæsonens råvarer, og i baren kan du få cocktails, vin eller lidt at spise i afslappede omgivelser. Her er også en lounge med servering af afternoon tea. Om sommeren kan du desuden sidde på terrassen og nyde lette retter og kolde drikke med udsigt over London.
Hotellet tilbyder komfortable værelser med udsigt til området omkring hotellet.
Øvrig information
Et mindre beløb reserveres på dit kreditkort ved ankomsten som depositum for eventuelle ekstraudgifter eller skader.
- Bygget: 1886
- Renoveret: 2008
- Bygninger: 1
- Etager: 10
- Værelser/lejligheder: 280
- Elevator
- Reception
- Bagageopbevaring
- Parkering på offentlig p-plads
Internet
- Wi-fi i receptionen indgår
- Wi-fi på værelset indgår
Vores service på rejsemålet
Spies har ikke personale i London, men du kan ringe til os døgnet rundt, hvis du har brug for hjælp.
Vigtigt at vide
For at din ferie skal blive så vellykket som muligt, er det vigtigt, at du læser informationen på siden Vigtigt at vide. Her har vi samlet en masse generel information for at give dig de rigtige forventninger til din rejse.
Hotellets officielle klassificering er 5.



