Om hotellet
Hotel New York er et enkelt og hyggeligt hotel beliggende ved havet og strandpromenaden. Hotellet ligger lige uden for Vlora og tilbyder enkle værelser med balkon og udsigt mod havet eller omgivelserne.
Hotellet har et poolområde med liggestole og parasoller samt en poolbar, hvor der serveres kolde drikkevarer og lette snacks. Får du lyst til at bade i havet, ligger der en lille strand lige ved hotellet, hvor du som gæst har gratis adgang til liggestole og parasoller.
Hotellets bar med udendørs servering er et godt sted at starte dagen med en enkel morgenmadsbuffet, og resten af dagen kan du slå dig ned og nyde en drink med udsigt over havet. Morgenmaden serveres både inde og ude, så du kan vælge det, der passer dig bedst.
Hotel New York har en god beliggenhed, hvis du vil udforske Vlora og de nærliggende omgivelser - her bor du med både byliv og strand inden for rækkevidde.
Øvrig information
- Bygget: 1997
- Renoveret: 2024 (visse værelser)
- Bygninger: 1
- Etager: 5
- Værelser/lejligheder: 84
- Elevator
- Reception
- Hæveautomat
- Parkering indgår på hotelområdet (begrænset antal pladser)
Internet
- Wi-fi overalt på hotellet indgår
- Wi-fi på værelset indgår
Vores service på rejsemålet
I Spies-appen finder du information om dit rejsemål og anden nyttig information både før og under din rejse. Du kan nemt kontakte os i løbet af ferien, hvis du vil have tips og gode råd eller f.eks. har spørgsmål om lejebil og udflugter. Du kan ringe til os døgnet rundt på vores servicetelefon eller kontakte os på SMS og mail kl. 8-20.
Vigtigt at vide
For at din ferie skal blive så vellykket som muligt, er det vigtigt, at du læser informationen på siden Vigtigt at vide. Her har vi samlet en masse generel information for at give dig de rigtige forventninger til din rejse.
Hotellets officielle klassificering er 4.







