Om hotellet
Terraza de Amadores er et hyggeligt lejlighedshotel beliggende i kort gåafstand fra den fine Amadores-strand og centrum. Hotellet ligger i Playa de Amadores og har et luftigt poolområde med opvarmet pool, liggestole og parasoller samt en separat, opvarmet børnepool til de yngste gæster.
Der serveres morgenmadsbuffet hver dag i hotellets poolbar, hvor du også kan bestille lette retter til frokost og aftensmad og nyde forfriskende drinks både i dagtimerne og om aftenen.
Terraza de Amadores tilbyder rummelige og lyse lejligheder med plads til op til fem personer, og alle lejligheder har balkon eller terrasse med to liggestole. Vil du opleve mere af Gran Canaria, kan du tage med på en af vores spændende udflugter, eller du kan vælge at bestille en lejebil og udforske øen på egen hånd.
Øvrig information
Receptionen er åben hver dag og har varierende åbningstider enten hele dagen eller for- eller eftermiddag. De præcise åbningstider oplyses på hotellet.
- Bygget: 2006
- Bygninger: 2
- Etager: 4
- Værelser/lejligheder: 45
- Elevator
- Reception med varierende åbningstider
- Bagageopbevaring
- Møntvask mod betaling
- Hæveautomat
- Parkering på offentlig p-plads
Internet
- Wi-fi på værelset indgår
Vores service på rejsemålet
I Spies-appen kan du finde information om dit rejsemål og andre nyttige oplysninger. I ferien kan du desuden kontakte os på vores servicetelefon døgnet rundt samt på SMS og mail kl. 8-20, hvis du vil have tips og gode råd eller information om udflugter og lejebiler.
Vigtigt at vide
For at din ferie skal blive så vellykket som muligt, er det vigtigt, at du læser informationen på siden Vigtigt at vide. Her har vi samlet en masse generel information for at give dig de rigtige forventninger til din rejse.
Skatter og afgifter
Mogan kommune opkræver en turistskat på 0,15 EUR pr. person/nat for hotelovernatninger. Skatten betales direkte til hotellet.
Hotellets officielle klassificering er 2.







